top of page

Acerca de

im 7.jpg

קצת על טיפול רגשי

הטיפול הרגשי הוא למעשה מפגש, הנועד לסייע למטופל להתחבר לכוחותיו ולראות את עצמו באור חיובי וכאדם המסוגל להתגבר על אתגרי החיים בצורה מיטיבה. השימוש בדרמה ככלי השלכתי מייצר מרחב חופשי ובטוח שבו ניתן לאתר את אותם חסמים המגבילים אותנו. במהלך הטיפול, אנו למעשה מתאמנים על החיים עצמם, מסירים חוקים ומגבלות ומחדדים את ההבנה שהכל אפשרי. אנו זוכים לחוויות של הנאה, של קלילות ושל גילוי מחודש של חלקים בעצמנו. מתוך הספונטניות והשחרור מתחדדות תובנות, עולים רעיונות ובסופו של דבר - מרפים מאמונות שהגבילו אותנו. מה שהיה בלתי אפשרי – הופך כעת לבר השגה. מה שלא העזנו לחשוב עליו – הופך לנגיש עבורנו. הניסיון שרכשנו במהלך המפגש מעניק לנו את הבטחון לנהוג אחרת. לקדם שינוי.

im 8.png

ייחודיות הטיפול בדרמה ואומנויות

כשמדברים על טיפול באומנויות בכלל וטיפול בדרמה בפרט, לעיתים, לא פשוט להבין למה הכוונה. מה עושים בחדר? איך זה עובד? פשוט משחקים? ממציאים? כן. כולם יודעים לשחק. כולם יודעים להמציא ובתוכנו חבויה נפש יצירתית, חופשיה מעכבות, מביקורת ומשיפוט. המשחק המדומיין מהווה כלי עוצמתי לביטוי ובכוחו להניע תהליכים רגשיים. במקום שבו קשה לדבר, והמילים אינן נגישות – קל יותר לנוע, לצייר, לרקוד או לכתוב. המקום הילדי, האינטואיטיבי והטבעי הזה מייצר נקודת פתיחה למסע, בו ניתן לגלות מחדש כוחות פנימיים ודרכם לפתח כלים משמעותיים להתמודדות בחיי היום יום.

im 9.png

בנוסף, הדרמה היא גשר בין הדמיון למציאות 

למעשה בטיפול אנחנו מתאמנים על החיים 

שם אין חוקים ומגבלות- הכל אפשרי!

שם אנחנו ממציאים פתרון לכל בעיה, מאמצים כל כוח והופכים לגיבורים של עולמנו ואז, אנחנו חוזרים אל המציאות עם תובנות חדשות ומתמודדים עם מה שעד עכשיו היה נראה בלתי אפשרי או לא פתיר. 

כמו שאומרים- מחשבה בוראת מציאות

 

האמת היא שעד היום, כל פעם מחדש, אני נדהמת מהתוצאות הנפלאות של הטיפול בדרמה 

אז אל תתלבטו או תהיו מתוסכלים, צרו איתי קשר ויחד נצא לדרך מהנה לשיפור איכות חייכם! 

ההנאה היא הדרך לשינוי

im 4.png

חלק מההורים מרגישים לאורך זמן מותשים, כועסים או אובדי עצות. חלק מההורים מחפשים מקום לשתף בקשיים העולים מההורות, לפרוק, להתלבט, לקבל תמיכה, לעשות שינוי. במפגשי הדרכת הורים אפשר לעשות את כל אלו. ההורים הם המטפלים העיקריים בילד. ולכן, להדרכת הורים חשיבות מרכזית בהצלחת התהליך הטיפולי ולהמשך שימור התוצאות לטווח הרחוק גם הרבה אחרי שמסתיים הטיפול. המטפלת מובילה דרך חדשה והילד, יד ביד עם הוריו, הולך בה. ההדרכה מהווה חלק בלתי נפרד מהטיפול בילדים, מתבגרים ונוער. הצלחת הטיפול תלויה בנכונות שני הצדדים ליצירת שינוי, ריפוי ותקשורת מקרבת.

הדרכת הורים

כולנו רוצים להיות ההורים הטובים ביותר עבור ילדנו. אבל לצד רגעי שמחה ואושר, ההורות היא לעתים משימה מורכבת ומאתגרת. טבעי שיעלו גם ספקות: נהגתי נכון? הצלחתי לתת מענה רגשי לילדיי? אני הורה טוב? ההורות דורשת מאיתנו גמישות והתאמות כל הזמן: דרך שהתאימה עם ילד אחד לא בהכרח מתאימה עם השני ומה שעבד בעבר, לא בהכרח עובד היום. הכללים לא ברורים וזה עלול להביא להרבה סימני שאלה, התלבטויות, בלבול וחוסר ודאות. הורים רבים מרגישים שהם לא תמיד מבינים מה עובר על הילד שלהם ושואפים להבין אותו טוב יותר.

im 5.jpg

לקריאה מעמיקה בנושא
טיפול רגשי בילדים, מתבגרים ונוער

נשמח להיות בקשר

תודה על פנייתך

משמר השלושה 4 ראשל״צ טלפון: 050-7187077

shiftadva@gmail.com

סדנאות בלוג ממליצים בין לקוחותינו

אודות

טיפול בדרמה

טיפול רגשי והדרכה

שאלות תשובות

תחומי התמחות 

bottom of page